Jdi na obsah Jdi na menu
 


sezona(text:R.Pecina)

8. 5. 2006
Chrudim - O uplynulém víkendu skončila pro všechny týmy hokejbalistů místního Jokeritu letošní sezona. Samozřejmě ještě budou následovat různé turnaje či přátelská utkání, ale o mistrovské body si zahrají zase až na podzim.
Jediným mužstvem postoupivším po základní části do dalších bojů byl celek mužů, hrající v Oblastní lize. V konkurenci třinácti týmů skončili po základní části se ziskem 37 bodů na sedmém místě a bez potíží postoupili do play off. V jeho prvním kole však narazili na druhý celek soutěže, silnou Deltu Pardubice, která za celou sezonu prohrála pouze třikrát. Rozdíl ve výkonnosti obou týmů byl patrný a po dvou vysokých porážkách Chrudim prohrála 2:0 na zápasy a vypadla.
Družstvo starších žáků se založilo teprve před letošním ročníkem a na složení týmu to zejména při podzimních utkáních bylo znát. Zlepšení v jarních odvetách na lepší než sedmé místo v desetičlenné tabulce nestačilo. Potěšitelné pro tento tým však je, že téměř všichni hráči zůstavají v této kategorii i v další sezoně, kdy by mohl být černým koněm soutěže.
Také tým mladších žáků se na podzim potýkal s generační výměnou, když loňský úspěšný kolektiv vesměs postoupil o kategorii výše. Výrazné zlepšení od poloviny soutěže dostalo žáky do boje o postup do semifinále ČR, ale naději zhatily dvě smolné porážky s Mušketýry a DDM Pardubice. Konečné páté místo tak asi odpovídá obrazu celého ročníku.