Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nominační kemp výběru U15 Pardubického kraje otevřel hokejbalové jaro

27. 2. 2008

 (foto: Jaroslav Badzik)

Reprezentace PCE kraje - V neděli 24.února proběhla za slunečného počasí na hřišti Lokomotivy Česká Třebová první "jarní" hokejbalová akce roku - nominační kemp nově se rodící reprezentace U15 Pardubického kraje. Regionálního výběru U 15 se zúčastnilo 29 hráčů a 6 brankářů.

Trenérská dvojice Badzik-Komárek po krátkém úvodním pohovoru k hráčům a rodičům, začala naplno pracovat na prověřování herní činnosti jednotlivých hráčů ve dvou skupinách. S brankáři individuálně pracovala dvojice povolaných českotřebovských asistentů trenéra Badzika - Tomáš Mrštný a Ladislav Hruška.

V průběhu kempu trenéři měnili dle potřeb i náplň tréninkových jednotek, aby cvičení byla maximálně efektivní po jejich pozorování. Mezi diváky se objevil i trenér extraligového týmu mužů z Letohradu Martin Motyčka, který po sobotní prohře s regionálním rivalem v Českém poháru - pravděpodobně hledal novou tréninkovou inspiraci pro svůj tým u svých mladších kolegů.

Trenér Komárek v polední pauze podotknul : "Oddílový trenéři nám doporučili hodně kvalitních hráčů, což se někdy u reprezentačních výběrů nestává. Myslím si, že se nám povede vybrat dobrý tým a to máme v záloze na další soustředění ještě mladší ročník 94."

V odpoledním herním tréninkovém zápase trenéři sledovali činnost hráčů v utkání. Po kterém společně s asistenty sesumarizovali množství poznámek a + , - k jednotlivým hráčů.

V závěrečném pozitivním vyhodnocení soustředění si trenér Badzik neodpustili poznámku o správné životosprávě hráčů, která byla v průběhu lehce narušena a mohla by hráče připravit o nominaci. Stejně tak i o plnění si povinnosti jako potvrzení účasti na akci ať pomocí mobilního telefonu nebo internetu.

Omluvený vedoucí družstva Josef Kozel (v neděli se konalo současně v Praze předsednictvo ČMSHb), byl během dne v telefonickém kontaktu s trenéry. Další nominace bude uveřejněna minimálně 14 dní před dalším kempem výběru, který proběhne na začátku května.

Případně dotazy na realizační tým kraje lze zaslat na e-mail badzik@hokejbal-vc.cz.

                                                                                                                     zdroj hokejbal-východ.cz