Jdi na obsah Jdi na menu

Chrudim je extraligová!!!

9. 6. 2009

ObrazekMinulou sobotu,tedy 30.5. se konala ve Vsetíně baráž o extraligu mladšího dorostu pro nadcházející sezonu.Sešly se zde pouze tři tými,protože Litoměřice nepřijeli.Domácí Vsetín minulou sezonu extraligu hrál a byl tedy favoritem.První zápas čekal Chrudim s domácími.Na hřišti bylo ovšem mnoho vody což nebylo úplně povzbuzující.Od začátku to bylo vyrovnané utkání,ale v 7.minutě první třetiny se trefil přesně k tyči Jaškin.Chrudim si dokázala vytvořit šance,ale nemohoucnost v koncovce vedla k tomu,že po první třetině byl stav 1:0 pro domácí.Ale hned po 35 vteřinách dokázal vybojovat v rohu míček Holub a v přesilovce přesně zakončil.Chrudim si nyní vytvářela velké šance,ale golman Dědek nemusel mockrát zasahovat.A toho využil Vsetín,když nastřílel tři goly a do třetí třetiny se šlo za stavu 4:1 pro valachy.V další třetině přidali domácí další dvě branky a o výsledku bylo rozhodnuto.Další zápas čekal Chrudim s Českými Budějovicemi.Hned od začátku to byl vyrovnaný hokejbal se šancemi na obou stranách.První gol vstřelil Bureš,když tečoval přesilovkou střelu Gabriela.A takto skončila i první třetina.Druhá třetina byla opět vyrovnaná a oba brankáři se měli co ohánět.Ve 21 minutě padl druhý gol zápas,jenže na opačné straně,když Novelinku prostřelil přesnou ranou do horního růžku Koltán.Ale za další tři minuty opět vedla Chrudim,když své sólo úspěšně zakončil Kleprlík.A takto skončila druhá třetina.Ve třetí třetině byl vidět opět pěkný hokejbal,který okořenila i potyčka po seknutí do golmana Novelinky.Budějovice nakonec odvolali brankáře,ale pouze pečetil na 3:1 Bureš.V posledním zápase turnaje porazil Vsetín Budějovice vysoko 11:1 a Chrudim tak mohla slavit postup do extraligy,kterou si ale s největší pravděpodobností nezahraje.

HBC Vsetín – HBC Jokerit Chrudim 6:1(1:0,3:1,2:0)                                     Branky:Holub                                                                                                       Vyloučení 5:6 využití 3:1 v oslabení 0:0 počet střel 43:14

HBC Jokerit Chrudim –SK Pedagog České Budějovice 3:1(1:0,1:1,1:0)  Branky:Bureš(Gabriel),Kleprlík,Bureš                                                                           Vyloučení 10:12 využití 1:0 v oslabení 1:0 počet střel 29:2

Sestava: P. Novelinka,Regent – Bureš,Trojek,Šmíd,Pecina – Slavík,Holub,Gabriel,Mudroch,Böhm,Kleprlík,Vaško,L. Novelinka,Myška.